Антисанітарія коней



Відповідно до ст. 6 Закону України
 «Про особисте селянське господарство» до майна, яке використовується для ведення особистого селянського господарства, належать сільськогосподарські та свійські тварини, зокрема коні, птиця та інше майно, набуте у власність членами господарства в установленому законодавством порядку. Майно, яке використовується для ведення особистого селянського господарства, може бути власністю однієї особи, спільною частковою або спільною сумісною власністю його членів відповідно до закону. Особи, які ведуть особисті селянські господарства, зобов’язані дотримуватися діючих нормативів щодо якості продукції, санітарних, екологічних та інших вимог відповідно до законвства.
Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» встановлено, що умови утримання коней повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, а також повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності тощо. Місце утримання коней має бути обладнане таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем.


Порядок та умови вжиття ветеринарно-санітарних заходів з метою запобігання захворюванням коней визначні у Інструкції про заходи з профілактики та боротьби з бруцельозом тварин, затвердженій Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагропроду України 25 січня 2000 р. № 4, Інструкції про заходи з профілактики та боротьби з сибіркою тварин, затвердженій Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагропроду України 25 січня 2000 р. № 4, Інструкції про заходи з профілактики та боротьби з інфекційною анемією коней, затвердженій Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагропроду України 25 січня 2000 р. № 4, Інструкції щодо профілактики та боротьби з сапом тварин, затвердженій Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 21 жовтня 2010 р. № 449, Інструкції з профілактики та боротьби з туберкульозом тварин, затвердженій Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 3 вересня 2009 р. № 316, Інструкції з діагностики, профілактики та ліквідації трихінельозу тварин, затвердженій Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагропроду України від 3 серпня 2007 р. № 79, Інструкції про заходи з профілактики та ліквідації захворювання коней грипом, затвердженій Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини від 21 грудня 2004 р. № 142, Інструкції щодо заходів з профілактики та боротьби з хламідіозом сільськогосподарських тварин, затвердженій Наказом Державного департаменту ветеринарної медицини від 21 грудня 2004 р. № 142 тощо.


Комментариев нет:

Отправить комментарий